Den lesa 2017

Náš les plní mnoho důležitých funkcí. Představuje životní prostředí pro rostliny a zvířata, dodává dřevo, čistí vzduch a poskytuje čerstvý kyslík. Kromě toho chrání na horách před lavinami a sesuvy půdy a u řek před povodněmi. Každému z nás pak nabízí kousek přírody, ve kterém nacházíme odpočinek, klid a relaxaci. Tyto rozmanité funkce působivě dokládají, proč je důležité lesu pomáhat.


Podnikatelská skupina knížete Hohenzollerna – FORST a Bavorský lesní spolek pořádají společně 1. července 2017 Velký Den lesa. Akce se koná na lyžařském stadionu Hohenzollern u Velkého Javoru.

 

Zúčastní se jí asi 40 vystavovatelů z oblasti lesního hospodářství, dřevovýroby a ochrany přírody, kteří budou u 30 stánků poskytovat informace ohledně dřeva, přírody a lesa. Můžete se těšit na zajímavý rámcový program pro všechny věkové kategorie.

Prohlédnout si budete moci například práci inovativního stroje pro těžbu dřeva, takzvaného harvesteru, seznámit se s důležitou úlohou honicích a stopovacích psů, poznat všechny podstatné kroky moderního zpracování dřeva, ohlédnout se zpět do historických počátků lesního hospodářství nebo si nechat od mnoha odborníků při zajímavých ukázkách z praxe předvést, co vše lze z této cenné přírodní suroviny vyrobit. Kromě toho bude k dispozici informativní prohlídka s mnoha interaktivními stanicemi.


Nabitý program je v nabídce i pro děti. Vybudována je tu třeba velká dřevěná kuličková dráha, která zaručuje spoustu zábavy. Chybět nebude ani prolézačka, na které se budou moci vyřádit odvážní lezci. Malí objevitelé se mohou těšit na zajímavou honbu za pokladem a ti kreativní popustit uzdu své fantazii při rukodělné výrobě. Všichni pak budou mít možnost pozorovat bobry v jejich přirozeném prostředí a pohladit si živé ovečky.


A hladovět a žíznit u nás také nebudete. Budete si moci vychutnat vydatná zvěřinová jídla, nejrůznější pochoutky bavorské kuchyně i lahodné speciality z grilu.